ایران مقصدی امن و آرام برای بیماران بین المللی، مقاله ی ژورنال بین المللی سفر پزشکی (IMTJ.COM) درباره بخش گردشگری سلامت ایران

یکی از دستاوردهای شکل گیری همکاریهای مشترک انجمن خدمات بین المللی سلامت ایران با دو پلتفرم لین بویسن (LaingBuisson) و ژورنال بین المللی سفر پزشکی (IMTJ) انتشار مقاله ای تاثیرگذار در رابطه با معرفی و شناساندن وضعیت بخش گردشگری سلامت از جانب خانم ماریا جئورجیا مدیر منطقه ای این مجموعه در پلتفرم IMTJ شد که بازخوردهای خوبی در سطح بین المللی به همراه داشت.

ورژن اصلی این مقاله را می توانید در لینیک زیر مطالعه نمایید:

https://www.imtj.com/articles/can-iran-broaden-its-healthcare-appeal/

در این مقاله خانم ماریا در همان ابتدای مقاله ی خود بر این موضوع تاکید دارد که ایران بر خلاف آنچه که در برخی از رسانه های بین المللی عنوان می شود مقصدی امن و آرام است. سپس لحظه ورودش به ایران و فرودگاه بزرگ امام خمینی را تشریح کرده و در مورد عظمت و پیشینه ی تاریخ ایران و جذابیت آن برای مهمانهای خارجی سخن می گوید.

در ادامه علاقه ی ایران برای توسعه و ساماندهی بخش گردشگری سلامت و از پایین بودن هزینه های درمان به عنوان یک مزیت رقابتی برای بخش گردشگری سلامت ایران صحبت می کند.

ایرانیان را افرادی با شیوه ی تفکر رو به جو، با سطح آموزش و مهماننوازی بالا توصیف می کند. وی ترکیب توسعه ی بخش سلامت و بدنه ی علمی در کنار قیمتهای رقابتی خدمات درمان و مهماننوازی ایرانیان را باعث شکلگیری و ظهور آژانسهای مسافرت پزشکی در ایران دانسته که عمدتا هم از کشورهای همسایه و اخیرا از کشورهای روس زبان و انگلیسی زبان بیمار بین المللی جذب می کنند.

ایران مقصدی امن و آرام برای بیماران بین المللی

ایشان از عزم، جدیت و تلاش انجمن خدمات بین المللی سلامت ایران برای ساماندهی و ترویج این بخش در ایران بحث می کند. سطح و کیفیت برگزاری کنفرانس نمایشگاه اخیر گردشگری سلامت اکو را ویترین و موءید توانمندیهای با کیفیت در عرصه ی خدمات پزشکی، تندرستی و سلامت ایران می داند.

در این مقاله خانم ماریا در خصوص برخی از مشکلات و چالشهایی که ایران در مسیر توسعه و بازاریابی این بخش با آنها دست به گریبان است نیز سخن به میان می آورد، از قبیل کمبود پزشک و کادر پرستاری، دسترسی محدود به سیستم مالی بین المللی، نوسانات نرخ ارز، حضور واسطه ها و دلالان غیر قانونی و محدودیت استفاده از برخی از پلتفرمهای تبلیغاتی و شبکه های اجتماعی برای معرفی ظرفیتهای سلامت و پزشکی ایران به ویژه تامین کنندگان خدمات سلامت.

یادداشت- دبیرخانه انجمن خدمات بین المللی سلامت ایران – واحد content producer & planning

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *