برگزاری نشست تخصصی کلاب بیمارستانها، کلاب شرکتها و استارت آپ های فعال انجمن خدمات بین المللی سلامت، کمیته گردشگری سلامت ، کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی

نشست تخصصی کلاب بیمارستانها، کلاب شرکتها و استارت آپ های فعال انجمن خدمات بین المللی سلامت، کمیته گردشگری سلامت ، کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی در روز بیست و دوم دی ماه ۹۸ در سالن جلسات اتاق بازرگانی با حضور روسا و اعضا انجمن سلامت گردشگری ، بیمارستانها و کلینیک های درمانی، آژانسها و تسهیلگران گردشگری ، رسانه ها و خبرگزاری ها با محوریت بررسی نقاط قوت و ضعف این صنعت درآمدزا و برنامه ریزی و هدفگذاری جهت پیشبرد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت و شناساندن و تثبیت بازار ایران در بین رقبای بین المللی تشکیل گردید .

 

نشست تخصصی کلاب بیمارستانها، کلاب شرکتها و استارت آبهای فعال انجمن خدمات بین المللی سلامت، کمیته گردشگری سلامت ، کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی

در این نشست آقای دکتر جهانگیری معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی و ریاست محترم انجمن خدمات بین المللی سلامت و رئیس کمیسیون گردشگری سلامت اتاق ایران به عنوان میزبان جلسه سخنان خود را ضمن عرض تسلیت برای حوادث اخیر کشور و با توضیح و معرفی گردشگری سلامت و وضعیت بازار ایران در سطح جهانی ایراد کردند. و برندسازی و مارکتینگ را نقطه عطفی در بهبود و شکوفایی وضعیت گردشگری سلامت ایران بیان داشتند و از آنجا که ایران دارای پتانسیل بالایی در این صنعت است  به استارت آپها و دست اندرکاران این صنعت جهت شناساندن جذابیتها و توانمندیهای ایران در سطح جهانی می بایست اهمیت بالایی داد هرچند حوادث اخیر منجر به بحران هایی در این صنعت شده ولی می توانیم با درایت و خرد اندیشی تهدید را به فرصت تبدیل نمود و از آن برای ایجاد شرایط مطلوب جهت درآمدزایی و ایجاد سهم بازار اقدام کرد.

 

نشست تخصصی کلاب بیمارستانها، کلاب شرکتها و استارت آبهای فعال انجمن خدمات بین المللی سلامت، کمیته گردشگری سلامت ، کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق بازرگانی

 

ایشان در ادامه با اشاره به نقش قدرتمند صدا و سیما در این عرصه به عنوان ارتباط هنر رسانه و تبلیغات، خواستار مساعدت و همراهی آقای دکتر مهدوی مهر مدیر کل محترم بازرگانی صدا و سیما جهت فعالیت و تبلیغات گسترده در این حوزه شدند. مهدوی مهر با اشاره به سرمایه گذاری وسیع و پروژه های ۵ ساله و استفاده از برند شهری، می توان از طریق روایت داستانهای کهن شهرهای مختلف بخشی از اقتصاد این صنعت را تقویت نمود و آن را به یک برند شهری تبدیل نمود. وی خاطرنشان کرد در این راستا اقدام به ایجاد یک پلتفرم نموده اند که برای استارت آپ ها و کسانی که قصد دارند این زمینه فعال باشند مفید باشد. ایشان با اشاره به دیدگاه بخش خصوصی به این نکته اشاره کردند که منفعت گیرندگان و ارائه دهندگان خدمات باید کاملا شفاف تعریف شود .

آقای غمخوار نیز به عنوان عضو هیات مدیره انجمن در ادامه فرمودند صدا و سیما سهم بسزایی در معرفی ایران و جاذبه های گردشگری و گردشگری سلامت ، خدمات هتلینگ و ترانسفر به زبانهای مختلف دارد و پتانسیل خوبی در بازار هدف داریم.

دکتر هاشم زاده به سیاستهای وزارت بهداشت و تسهیلاتی که می تواند در این راستا به تسهیلگران و بیمارستانها و ارائه دهندگان خدمات در این صنعت داشته باشد، اشاره کردند و اینکه طرحی در این زمینه از دو سال پیش با محوریت آسیب شناسی و بررسی حوزه های مختلف گردشگری سلامت آغاز شده است که کلیه المانهای لازم برای شروع کار را دارا می باشد. ایشان در ادامه فرمودند می بایست پل ارتباطی بین بیمارستانها با شرکتهای تبلیغاتی و تسهیلگران برقرار کرد چراکه بیمارستانها توانایی بازاریابی و مارکتینگ ندارند و این امر می تواند از سوی شرکتهای تبلیغاتی ایجاد شود و این خدمات را می توانند از آنها دریافت کنند. این هم افزایی می تواند منجر به رشد و شکوفایی این بخش از صنعت گردشگری سلامت باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *