article-hta2

انجمن خدمات بین المللی گردشگری سلامت ایران به عنوان تنها انجمن ملی فعال در زمینه گردشگری سلامت ایران در فهرست ملی تشکلهای اقتصادی کشور ثبت گردید

انجمن خدمات بین المللی گردشگری سلامت ایران به عنوان تنها انجمن ملی فعال در زمینه گردشگری سلامت ایران در فهرست ملی تشکلهای اقتصادی کشور ثبت گردید. در راستای اجرای مواد ۲ و ۳ و ۵ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار که توسط دستگاه‌های دولتی، ابلاغ شده بود، عنوان شد است که ایجاد تشکل و انجمن کار بخش دولتی نیست و تنها مرجع ایجاد تشکها و انجمنهای اقتصادی اتاق بازرگانی ایران است و بر طبق این قانون دولت و اتاق بازرگانی باید از ایجاد تشکلهای موازی جلوگیری نماید.
بر طبق این بخشنامه و تاکید معاون اول رئیس جمهور برای اجرایی شدن صددرصدی این بخشنامه، اگر بخش خصوصی اعلام کند موضوعی از سوی دستگاه‌های دولتی بدون مشورت گرفتن از تشکُل یا انجمن مربوطه به جمع‌بندی رسیده، از ورود آن به جلسه هیات دولت ممانعت می‌شود تا بعد از اعلام نظر انجمن مربوطه، مجددا مطرح گردد.
در صورتی که دولت بدون هماهنگی با تشکل مربوطه آئین نامه یا تصمیمی را به تصویب برساند تشکُل این حق را دارد که به دیوان عدالت اداری شکایت کند و در صورتی که به هیئت دولت اجاع داده شود رد خواهد شد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *